Varnostni previdnostni ukrepi
Opombe, uporabljene v tem uporabniškem priročniku
|
|
Strela s puščico v enakostraničnem trikotniku uporabnika opozarja na prisotnost neizolirane nevarne napetosti v notranjosti izdelka, ki je lahko dovolj visoka, da predstavlja nevarnost električnega udara.
|
Klicaj znotraj enakostraničnega trikotnika je namenjen opozorilu uporabnika, da je v priloženih dokumentih pomembno navodilo za uporabo ali vzdrževanje (servisiranje).
|
Vozilo vedno upravljajte na varen način. Naj vas naprava med vožnjo ne moti. Ves čas se zavedajte vseh pogojev vožnje. Ne spreminjajte nastavitev ali funkcij. Pred poskusom takšnih dejanj prekinite z vožnjo na varen in zakonit način.
Za večjo varnost so določene funkcije onemogočene, če ni zategnjena ročna zavora.
|
Da bi preprečili nevarnost električnega udara, ne odstranjujte pokrova ali zadnjega dela ohišja te naprave. V ohišju ni delov, ki bi se jih dalo popravljati. Popravila naj vedno opravi ustrezno usposobljen serviser.
|
Da bi preprečili nevarnost električnega udara, izdelka ne izpostavljanje kapljanju ali škropljenju vode, dežju in vlagi.
|
Med vožnjo naj bo glasnost naprave dovolj nizka, da boste lahko slišali zvoke iz okolice.
|
Naprava ne sme pasti in ne sme biti izpostavljena udarcem.
|
Med vožnjo naj voznik ne gleda zaslona. Če voznik med vožnjo gleda na zaslon, lahko zaradi nepazljivosti povzroči nezgodo.
OPOZORILO:
- Med vožnjo ne uporabljajte mobilnega telefona. Za uporabo mobilnega telefona se morate ustaviti na varnem mestu.
- Uporaba navigacijskega radia nikakor ne razbremeni voznika njegovih odgovornosti. Vedno je treba upoštevati avtocestna pravila. Vedno spremljajte trenutne prometne razmere.
- Veljavni prometni predpisi in prevladujoče prometne razmere imajo vedno prednost pred navodili, ki jih izda navigacijski sistem, če so med seboj v nasprotju.
- Zaradi prometne varnosti uporabite menije navigacijskega sistema samo pred začetkom vožnje ali ko vozilo miruje.
- Na določenih območjih se ne beležijo enosmerne ulice, prepovedi izključevanja in vključevanja (npr. cone za pešce). Na območjih, kot so ta, bo navigacijski sistem izdal opozorilo. Posebno pozornost posvetite enosmernim ulicam ter omejitvam vključevanja in izključevanja.
- Navigacijski sistem ne upošteva relativne varnosti predlaganih poti. Cestne zapore, gradbišča, omejitve višine ali teže, prometne ali vremenske razmere ali drugi vplivi, ki vplivajo na varnost poti ali čas potovanja, se pri predlaganih poteh ne upoštevajo. Uporabite svojo lastno presojo, ko se odločite za primernost predlaganih poti.
- Trenutna zakonska omejitev hitrosti cestnega prometa ima vedno prednost pred vrednostmi, shranjenimi na podatkih. Nemogoče je zagotoviti, da se bodo vrednosti hitrosti navigacijskega sistema vedno ujemale z vrednostmi veljavnih prometnih predpisov v vsaki situaciji.
- Vedno upoštevajte veljavne zakonske omejitve hitrosti prometnih predpisov. Merilnik hitrosti vozila mora imeti vedno prednost pri prikazu hitrosti vozila.
- Ne zanašajte se izključno na navigacijski sistem, ko poskušate poiskati službo za nujne primere (bolnišnica, gasilska služba itd.). Ni mogoče zagotoviti, da so vse razpoložljive službe za nujne primere v vaši bližini shranjene v bazo podatkov. Uporabite svojo lastno presojo in sposobnosti, da zagotovite pomoč v takšnih situacijah.
POZOR:
- Navigacijski sistem ne deluje, ko je motor ustavljen. To lahko izprazni akumulator vozila. Ko uporabljate navigacijski sistem, naj motor vedno teče.
- Ko želi voznik upravljati navigacijski sistem, najprej parkirajte vozilo na varnem mestu in zategnite ročno zavoro. Upravljanje sistema med vožnjo lahko odvrne pozornost voznika in lahko povzroči resno nesrečo.
- Ne razstavljajte ali spreminjajte tega sistema. Če to storite, lahko pride do nesreč, požara ali električnega udara.
- Nekatere države/province imajo mogoče zakone, ki omejujejo uporabo video zaslonov med vožnjo. Sistem uporabljajte le, če je to zakonito.
- Med vožnjo telefona ne uporabljajte v zasebnem načinu. Če ga želite uporabiti, se morate ustaviti na varnem mestu.